KONST / Litografier / Färglitografi 16253116

nr 1625 3116

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Signerad, numrerad 3/250. Färglitografi, bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 48x57 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

600 kr

måndag 3 juni 2024
kl 19:23:43

2/6 17:19:08 1      Vinnande bud

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin